Pyrzo_Barca 2
Dołączył/a: sierpień 2010
Warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Pique powinien nauczyć się czegoś od Ronaldo... Mówię tu o pracowitości i pełnym zaangażowaniu gdyby je miał Mielibyśmy obecnie Najlepszego ŚO na świecie... Prawdziwego Piqenbauera ;)))
0
Czy ja wiem z jednej strony potrzebujemy "9" w sytuacjach kiedy po prostu Messiego będzie trzeba oszczędzać ale z drugiej czy potrzebny nam jest doświadczony zawodnik...? Generalnie jestem zwolennikiem młodych perspektywicznych zawodników i w tym kierunku bym się skłaniał zgodnie z filozofią Pepa który wprowadził kilku młodych zawodników i wyszło to nam na dobre bardzo dobre... ;))) Przykład Bartra wystarczy zaufać młodym zawodnikom a oni pokarzą na co ich stać...
0
Ciekawy jestem kto jeśli nie Song poradzi sobie z Samarasem ??? Chyba nie wiatrak Pique albo kruszyna Bartra... A jednak to chyba jeden z Największych naszych problemów dzisiaj. Nie żebym ubliżał Busiemu ale dzisiaj przy kontrach Celtiku może sobie nie poradzić.
0
Nauer: Lahm, Ramos,Silva,Alaba Reus,Schweinsteiger,Bale C.Ronaldo Messi Ribere
0
A spróbować zastąpić Pique lub Mascherano na Songa chociaż na jednen mecz w końcu jest silny twardy i dobry w odbiorze. Może to jest jakieś rozwiązanie w dobie braku zmienników na odpowiednim poziomie ;p
0
Marco Reus to by było moje marzenie... Alternatywa dla ofensywnego środkowego pomocnika głownie ( Iniesta ) ale także dla skrzydłowych ale wiem że odbyło by się to kosztem Tello i dlatego pozostawmy to w kwestii marzeń. No chyba że Borussia zgodziła by się na wymianę Cuenca albo Affelay + dopłata ale powiedźmy sobie że Reus to jest zawodnik który ma swoją cenę...
0
Gall nie pamiętasz żadnej ważnej bramki Alexisa... Strzelał z Realem w pucharach kiedy nie szło a sam Messi nie wystarczał. Zastanów się czasami zanim coś napiszesz.
0
Jeden z moich mentorów amatorsko gram w piłkę również jako Defensywny Pomocnik bywa że jako Stoper... A że kibicuje Barcelonie szukałem w niej swojego mentora i był nim właśnie Yaya: petarda w nodze , przegląd pola , niekonwencjonalne zagrania masa różnorodnych podań , walory fizyczne , gra głową , oraz niesamowita jak na tak masywnego zawodnika Dynamika oraz drybling. Do tego nieustępliwość i jak już pisaliście twardy jak skała.
0
"9" zawodnika który miałby się poruszać między stoperami i próbować znaleźć lukę chętnie widziałbym tam Messiego którzy ma zdolność ściąganie na siebie obrony oraz dryblingu na małej powierzchni. Ale moim zdaniem Neymar czy też Sanchez grający nie raz najbardziej wysuniętego zawodnika Barcelony poradzili by sobie z tym zadaniem. Reasumując gralibyśmy Szeroko tyły zabezpieczone przez 2 def pomocników oraz stoperów a zawodnicy grający na skrzydłach robią miejsce tym w środku bądź odwrotnie i chętnie widziałbym zastosowanie obiegów przez obrońców ( bardzo rzucało mi się w oczy gdy Pedro nie czuł się na drybling i widoczne było to że chciał zagrać do przodu ale nie miał do kogo a gdyby Alba poszedł na obieg prawdopodobnie miałby dużo miejsca bądź stoper podbieg by do niego i byłaby luka w środku) ... Ale to tylko moje skromne zdanie od tego mamy Trenerów ;ppp
0
Moim skromnym zdaniem w rewanżu można by było z zaskoczenia zmontować inną taktykę która zaskoczyła by zawodników z Madryt... Np: 1-4-2-3-1 V.V Alves Masche Pique Adriano Busi Song Alexis Fabregas Iniesta no i na klasyczną 9 albo Neymara albo zamienić jego pozycje z wybieganym Sanchezem ( oczywiście to jest wariant bez Messiego z racji zdrowia może nie wystąpić )... A więc gra z Alvesem i Adriano ( aktualnie w lepszej formie od Jordiego ) daje nam możliwość wysokiego wyjścia bocznych obrońców do tego gra 2 def w tym Songa daje nam możliwość szybszego i skuteczniejszego przerywania kontr ( jak każdy widział wyprowadzali kontry środkiem po stratach naszych rozgrywających czy też utkwiła mi w pamięci strata Messiego ) a ponadto Song daje nam dodatkowy atut w postaci walorów fizycznych co będzie przydatne przy agresywnej i twardej grze Atletiko. Grająca przed nimi 3 ofensywnych pomocników boczni którzy grą zostawiają przestrzeń bocznym obrońcą lecz sami ściągają na siebie obronę i aktywnie rozgrywają piłkę w środku bloku ofensywnego pomocy Fabregas jak na razie wiodąca postać patrząc na naszych rozgrywających generalnie z zadaniem zagrywania prostopadłych piłek czy to do boku czy do zawodnika ustawionego jako...
0
"9" zawodnika który miałby się poruszać między stoperami i próbować znaleźć lukę chętnie widziałbym tam Messiego którzy ma zdolność ściąganie na siebie obrony oraz dryblingu na małej powierzchni. Ale moim zdaniem Neymar czy też Sanchez grający nie raz najbardziej wysuniętego zawodnika Barcelony poradzili by sobie z tym zadaniem. Reasumując gralibyśmy Szeroko tyły zabezpieczone przez 2 def pomocników oraz stoperów a zawodnicy grający na skrzydłach robią miejsce tym w środku bądź odwrotnie i chętnie widziałbym zastosowanie obiegów przez obrońców ( bardzo rzucało mi się w oczy gdy Pedro nie czuł się na drybling i widoczne było to że chciał zagrać do przodu ale nie miał do kogo a gdyby Alba poszedł na obieg prawdopodobnie miałby dużo miejsca bądź stoper podbieg by do niego i byłaby luka w środku) ... Ale to tylko moje skromne zdanie od tego mamy Trenerów ;ppp
0
Moim skromnym zdaniem w rewanżu można by było z zaskoczenia zmontować inną taktykę która zaskoczyła by zawodników z Madryt... Np: 1-4-2-3-1 V.V Alves Masche Pique Adriano Busi Song Alexis Fabregas Iniesta no i na klasyczną 9 albo Neymara albo zamienić jego pozycje z wybieganym Sanchezem ( oczywiście to jest wariant bez Messiego z racji zdrowia może nie wystąpić )... A więc gra z Alvesem i Adriano ( aktualnie w lepszej formie od Jordiego ) daje nam możliwość wysokiego wyjścia bocznych obrońców do tego gra 2 def w tym Songa daje nam możliwość szybszego i skuteczniejszego przerywania kontr ( jak każdy widział wyprowadzali kontry środkiem po stratach naszych rozgrywających czy też utkwiła mi w pamięci strata Messiego ) a ponadto Song daje nam dodatkowy atut w postaci walorów fizycznych co będzie przydatne przy agresywnej i twardej grze Atletiko. Grająca przed nimi 3 ofensywnych pomocników boczni którzy grą zostawiają przestrzeń bocznym obrońcą lecz sami ściągają na siebie obronę i aktywnie rozgrywają piłkę w środku bloku ofensywnego pomocy Fabregas jak na razie wiodąca postać patrząc na naszych rozgrywających generalnie z zadaniem zagrywania prostopadłych piłek czy to do boku czy do zawodnika ustawionego jako...
0
Courtois to by mógł być nasz bramkarz na lata... Ale czy on czasami nie jest wypożyczony do Atletiko z Chelsea ? Więc to pewnie podwyższyłoby cenę transferu ale on jest wart dużych pieniędzy... A trzeba go kupić teraz bo za sezon lub 2 będzie kosztował tyle co Hart, Nauer, De Gea i inni już wypromowani zawodnicy... A tak mamy 21 latka za niewygórowaną cenę jak na jego umiejętności.
0
Kadra ŚO obrońców jakiś czas temu: Puyol (zdrowy) Pique ( w formie ) Abidal , Marquez, Milito do tego młodzież... No i generalnie to tak powinno wyglądać że trener ma do dyspozycji ludzi aby mógł mieć swobodę wyboru i komfort w przypadku kontuzji 1,2 lub nawet 3 stoperów wystawia 2 z 5 a na ławce zasiada młody...
0
Dlaczego Song który potencjał ma większy od Keity nie dostaje tyle szans na grę, wiem że Keita był pupilkiem Pepa ponieważ był Solidny i to trzeba mu przyznać... Do czego zmierzam do tego że za czasów Wielkiej Barcy Mistera każdy miał swoją określoną role w drużynie każdy dostawał szanse i było więcej rotacji chciałbym aby te czasy wróciły.
0
W naszym klubie ludzie którzy odpowiadają za transfery potrafią się zmotywować i załatwić w krótkim czasie jedynie sprzedaż zawodnika za niewygórowaną cenę wtedy emanują hojnością. Natomiast jeżeli chodzi o zakup który jest nam potrzebny na gwałt ( ewidentnie od 2 sezonów ) to nie grzeszą motywacją a do tego ośmieszają się skąpiąc pieniędzy tam gdzie nie powinni szukać oszczędności... Nie mówię że mają wykładać astronomiczne sumy ale powinni przynajmniej prowadzić negocjacje na odpowiednim poziomie.
0
Tak sprzedajcie Thiago za 18mln i kupcie jakiegoś przeciętniaka za 25 mln znając naszą politykę transferową... " Zamienie Porsche na GORSZE "
0
Wayne Rooney < Alexis Sanchez tyle w temacie... ;p Możecie zgodzić się czy nie ale napiszę swoje zdanie na temat transferów zawodników ofensywnych. Wiadomo że w każdej drużynie gra opiera się na trzonie zespołu wiadomo również że na boisku potrzebni są ludzie od strzelania bramek bycia w centrum uwagi będący na ustach wszystkich ale ich " swoboda " w poczynaniach ofensywnych wiąże się z tym że ktoś przejmuje za nich część ich obowiązków np: większy nacisk na pressing i pomoc w defensywie. Przykład Pedro który niedoceniany ponieważ nie zdobywa tylu bramek ale tyra na boisku żeby zrobić miejsce innym i to się ceni... Podobna sytuacja odnośnie Sancheza ( po części również Villi ) z którego chcą zrobić zawodnika od tzw: "czarnej roboty" ale czy jest to słuszne nie wydaje mi się pokazał to dobitnie w końcówce sezonu gdzie pod nieobecność Messiego to on błyszczał ( chyba że to tylko moje złudzenie ) do czego zmierzam do tego aby nie powtórzyła się sytuacja gdzie zespoły skupiały się na eliminowaniu z gry Messiego na czym widocznie tracił zespół który dalej notorycznie w każdej akcji szukał naszej "10". W moim odczuciu rozłożenie ofensywnych jak i defensywnych zadań pomiędzy naszych napadziorów z których każdy jest w stanie stanowić o sile i robić tzw "różnice" byłoby zdrowsze dla naszej drużyny i przyniosło by wymierne efekty... Bo nikt nie powie mi że Sanchez lub Neymar nie potrafiliby wziąć ciężaru gry na siebie ale czy trenerzy odważą się na to żeby odciąć Messiego od chociaż części podań które dostaje..??? Uatrakcyjniło by to naszą grę oraz dodałoby to pewnego rodzaju element zaskoczenia który zatraciliśmy w tym sezonie a co jest niezmiernie potrzebne w grze z najlepszymi.
0
Pedro szczerze mówiąc ma więcej zadań defensywnych niż Alves ;p a na jakich pozycjach grają to każdy wie. Zaciera się trochę różnica między skrzydłowym napastnikiem chociaż Pedro to bardziej boczny pomocnik a ofensywnym bocznym obrońcą tzw skrzydłowym obrońcą....
0
Tylko dlaczego Kun Aguero nie gra w drużynie Messiego... Skoro między nimi występują jakieś koligacje rodzinne chyba że się mylę ???
0
M4G1K, żeś dojebał nie było lepszego stopera...... Beckenbauerowi to on nawet by nie mógł BUTÓW WYLIZAĆ a do takich zawodników pokroju P.Maldiniego A.Nesty Lucio F.Cannavaro Walter Samuel nie mówiąc już o naszym Puyolu czy Koemanie który bardziej był pomocnikiem lub Hierro albo Hulguera z ery Galaktycznych oczywiście Terry , Rio Ferdinand, N.Vidić można tak wymieniać i wymieniać ale czy to ma sens... Gościu weś ogarnij temat ;ppp
0
Chyba coś nie tak z wami większość was jest zwolennikami transferu Thiago Silvy a mojej skromnej osobie przypomina się sprawa Dmytro Czyhrynskiego wielka kasa wyrzucona w błoto i podobnie będzie z Thiago... Stawiać na młodych utalentowanych z początku może nie być tak kolorowo ale oni mają potencjał... Bayern Monachium podoba mi się w ostatnich latach ich polityka transferowa z wyjątkiem pokazówek za 40 mln....(GOTZE, Martinez, wcześniej Gomez też około 40 mln ) To kupują zawodników o których nikt nie słyszał: DANTE, ALABA , GUSTAWO , SHAQIRI no i oczywiście posiadają trzon zespołu Nauer , Lahm , Schweinsteiger , Robben ,Ribere , Muller do tego solidnych rezerwowych Kross Rafinha Badstuber czy Pizarro.... Czy nie możemy też pozostawić trzon zespołu wprowadzać wychowanków oraz szukać talentów nie zapominając o swoich THIAGO Alcantara podniecacie się ISCO a tak np jak odwrócilibyśmy ich losy to nie wiem czy ISCO już dawno nie zostałby sprzedany bo dostawałby jeszcze mniej szans a przypuszczam że Thiago zostałbym legendą Malagi w ciągu sezonu stałby się ich ZIDANEM bo posiada taki potencjał ale muszą być rotacje i minuty dla Thiago, Songa , Bartry Tello Serqi Rafinha Deulofeu a pokażą jaki mają potencjał
0
Chyba was Poje,,,, żeby pisać o transferach Robbena czy Riberyego oni są słabi jak barszcz z torebki... Marco Reus
0
NO gdyby czysto teoretycznie przeszedł do Chelsea to Mata Oscar Hazard i Thiago to byłaby bajeczna składanka pomocników nie mówiąc już o reszcie...
0
Ferguson... Wielki Człowiek i wspaniały trener... Kiedyś myślałem o Pepie w kategoriach Fergusona i marzyłem o tym żeby pozostał z nami tak długo ;) Ale wielkie uznanie należy się Fergusonowi jest jedyny w swoim rodzaju ;)))
0
Geble... Rocky Balboa to jest postać fikcyjną ale jego losy inspirowane są na prawdziwym sportowcu... Rocky Marciano :)
0
Jak czytam o sprowadzeniu jakiejś klasycznej "9" silny , dobrze grający głową to chyba nie mówicie teraz o naszej drużynie to Messi jest naszym egzekutorem i snajperem najlepszym jaki może być nie szukajmy kogoś na jego pozycje tylko kogoś kto może pomóc mu ze skrzydła... Neymar i chętnie widziałbym u nas Marco Reusa... Villa przeszedł do nas jako snajper no i niestety musiał nauczyć się grać na skrzydle ze względu na Leo, Ibra też nie do końca się sprawdził mimo swojej wielkiej klasy to nie strzelał tyle bramek ile od niego oczekiwano... Więc po co przerabiać to po raz 3 ??? Właśnie
0
Skład na przyszły sezon:
Bramka: Muslera 90% / Pinto 10%
Prawa Obrona: Alves 75 % / Montoya 25%
Środek Obrony: Pique, Mascherano, David Luzi , Bartra, No i nasi Weterani Puyol i Abidal w tej rubryczce nie będę przydzielał procentów do minut które powinni spędzić na boisku ale wiadomo że wiodącymi ogniwami będą Pique Mascherano i Luiz Bartra ogrywany a Puyol i Abidal w miarę możliwości zdrowotnych
Lewa Obrona : Jordi Alba 70% / Adriano 30%
Def Pomoc: Busi 65% / Song 35% przy grze 1 def chociaż chciałbym zobaczyć ich współpracę
Rozegranie: Iniesta 65% Xavi 50 % Fabregas 50% Thiago 35% i młodziki
Skrzydłowi: Sanchez Neymar Pedro Reus Tello tutaj ciężko powiedzieć bo forma tych zawodników jest tak wielką niewiadomą...
Napad: Messi Villa wiadomo że Messi chciałby grać zawszę ale należało by dawać mu odpocząć... A Villi należą się Minuty
0
1) Muslera
2) Hummels / David Luiz
3) Neymar
4) Marco Reus powiecie że nie starczy kasy a gdyby sprzedać Affelaya i Cuence albo zaproponować by Borussi zamianę z ewentualną niewielką dopłatą.
No i pożegnanie się z
1) V.V
I oczywiście większa rotacja i dawanie szansy młodym zdolnym :
Thiago, Tello, Sergi Roberto, Dos Santos , Bartra , Montoya
0
1) Co do obrony to krótka piłka Hummels albo David Luiz ewentualnie poszukać dobrego zmiennika dla Alvesa albo dawać szanse Montoya też jest dobry
2) Nikt do Pomocy nie jest nam potrzebny tylko już nie róbcie z Fabregasa napastnika tylko dajcie mu pograć w pomocy: Xavi , Iniesta , Fabregas , Thiago który żeby pokazać swój talent musi dostawać minuty żaden zawodnik nie będzie się rozwijał gdy nie będzie dostawał swoich szans w meczach same treningi z drużyną nie sprawią że zostanie kreatorem gry na miarę swoich możliwości a wiemy wszyscy że ma szanse być tak dobry jak Xavi i Iniesta albo nawet lepszy EWENTUALNIE Sergi Roberto i Dos Santos oraz 2 TOPOWYCH defensywnych Busi i Song i tak dobrych rozgrywających to nie ma żaden klub w galaktyce... Gdyby komuś było mało to Affelay wracający z wypożyczenia może być pomocny...Może grywać jako rozgrywający lub skrzydłowy.
3) Sam mam mieszane odczucia czy dać jeszcze szanse Villi przecież miał długą kontuzje i wg... Pedro zrobił tyle dla klubu 1 gorszy sezon i się go pozbywać nie na miejscu Sanchez gdyby grał regularnie to miałby pewność siebie której mu najwidoczniej brakuje i trochę go hamuje zostawił bym ich 3 ale trzeba szukać wzmocnień Neymar i tak przejdzie ale moim zdaniem trzeba być realistą i powiedzieć sobie że nie będzie takiego szału jakiego wszyscy oczekują myślę że Reus to mógłby być ktoś wniesie jakość świeżość a do tego jest waleczny. Więc Messi / Villa / Sanchez / Pedro / Reus / Neymar / Tello / Affelay no i jest jeszcze Cuenca którego wykorzystałbym w transakcji z Borussią w sprawie Reusa. No i byłoby 7 zawodników + uniwersalny Affelay który dawali by możliwość rotacji składem w zależności od dyspozycji zawodników...